Trwa budowa drogi dla rowerów wzdłuż ul. Walerego Sławka (Dzielnica XI Podgórze Duchackie). Zadanie uzyskało wsparcie z Funduszy Europejskich w wysokości 3 499 521,18 zł.
Prace przy budowie wkraczają w kolejny etap. W poniedziałek, 27 kwietnia 2026 r. (od godz. 8.00) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:
- na ul. Kamieńskiego pojawi się obustronne zwężenie jezdni (oraz ograniczenie prędkości),
- na ul. Walerego Sławka wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości ze względu na prowadzone roboty budowlane,
- dla pieszych i rowerzystów dostępny będzie wspólny ciąg pieszo-rowerowy po stronie zachodniej ul. Walerego Sławka.
Prosimy o zachowanie ostrożności – na jezdni i tymczasowych ścieżkach pieszo-rowerowych będzie pracował sprzęt budowlany.
Całość prac zakończy się w drugiej połowie grudnia 2026 r.
