KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych
(1.12.2017)

Rynek Podgórski 2-3 grudnia 2017
Godzina: 11.00-20.00

W pierwszy, grudniowy weekend (2-3.12) Stowarzyszenie PODGORZE.PL i Centrum Kultury Podgórza zapraszają na III już edycję Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych. W tych dniach Rynek Podgórski zalśni i oczaruje nas wszystkich swoją Wyjątkowością.

Podgórze stawia na lokalność, Ludzi oraz ich pomysł i zaangażowanie. Dzięki współpracy kreatywnych ludzi z lokalnymi przedsiębiorcami i władzami, będziemy mieli po raz kolejny okazję uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu które wpisało się w kalendarz najważniejszych podgórskich wydarzeń.
Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych to znakomita okazja, by poznać wielu ciekawych artystów, nabyć oryginalne i zróżnicowane rękodzieło oraz rozsmakować się w słodkich, wytrawnych lub rozgrzewających przysmakach. Całości dopełnią warsztaty plastyczne dla najmłodszych, wizyta rozdającego słodkości Świętego Mikołaja oraz uroczyste wieszanie ozdób świątecznych na Rynku Podgórskim. Nie zabraknie również oprawy muzycznej. Na tle zachwycającego Kościoła św. Józefa stanie scena, na której pojawią się artyści. Ich występy wzbogacą i umilą czas Gościom, którzy odwiedzą Podgórskie Targi.

Na naszej scenie będziecie mogli zobaczyć m.in.
  • uczestników eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Szwarlika w Będzinie,
  • Big Band ze szkoły Muzycznej I stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie;
  • występy zespołów i solistów z placówek Centrum Kultury Podgórza.

Nie zabraknie również znanych zespołów i wokalistów Krakowskiej Sceny Muzycznej: Old Metropolitan Band, Kaja Karaplios, Que Passa, czy Gosia Markowska Band Na scenie zaplanowaliśmy także atrakcje dla najmłodszych. W sobotę i w niedzielę zapraszamy na fantastyczne spektakle dla dzieci: „Zimowa przyjaźń” wraz z wizytą Mikołaja oraz przedstawienie „Halo Mikołaju”.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i atmosferze świąt, prezentowane towary będą bardzo różnorodne. Każdy będzie mógł nabyć coś dla siebie i swoich bliskich. Rękodzielnicy i pasjonaci, wystawiający swój asortyment na Targach są w większości mieszkańcami Podgórza. Tworzą z pasją i wielkim zaangażowaniem.

Atrakcją bez względu na wiek będzie ponad 100 letnia Karuzela Wiktoriańska. Przejażdżka na niej będzie obowiązkowym punktem imprezy i niepowtarzalną okazją do przeniesienia się w czasy dawnych jarmarków.

Rynek Podgórski, 2-3 grudnia, 11.00 – 20.00

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie PODGORZE.PL i Centrum Kultury Podgórza.

Wydarzenie jest realizowane ze środków finansowych Gminy Miejskiej Kraków.

Partnerami wydarzenia są: Rada Dzielnicy XIII, Rada Dzielnicy XI, Fundacja Targ Pietruszkowy oraz Bistro Gotujemy.

Patronat medialny: Karnet Tego nie można przegapić.

Do zobaczenia!
MATERIAŁY DO POBRANIA

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych - informacja

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych - program


 
Info: Stowarzyszenie PODGORZE.PL

Nawigacja

 

Dzielnica XI m. Krakowa '2017