KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności

Kapele Serc
(30.03.2017)

Kapele Serc to ogólnopolska akcja charytatywna zapoczątkowana w 2009 roku przez Polską Sekcję CIOFF. Wydarzenie ma formę koncertu, z którego dochód przekazywany jest na rzecz osób znajdujących się w szczególnej potrzebie. Z roku na rok w akcję angażuje się coraz więcej miast Polski. W 2010 z inicjatywy MLZPiT „Krakowiak” w wydarzenie włączył się także Kraków, co spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem mieszkańców. Tym samym akcja na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta.

Obecnie organizatorem krakowskich Kapeli Serc jest MLZPiT „Krakowiak”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Od kilku lat zespoły te konsekwentnie pomagają Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego (Oddział w Krakowie) , które wspiera osoby zmagające się z SM. Tak też się stanie i tym razem.Stałym elementem wydarzenia jest koncert, który również tradycyjnie odbywa się w Nowohuckim Centrum Kultury. Prócz zespołów będących organizatorami na scenie zawsze można zobaczyć innych wykonawców. W ubiegłych latach wystąpili m.in. tacy artyści jak:
  • Grupa baletowa „Etiuda”
  • Zespół tańca nowoczesnego „Klips’
  • Formacja taneczna „Flesz Dance”
  • Zespół tańca irlandzkiego „Eriu”
  • Zespół Tańca Bollywoodzkiego "Moh Lena"
W trakcie wydarzenia organizowana jest zbiórka pieniędzy do puszek, rozprowadzane są również cegiełki. Wszystkie pieniądze uzyskane z tej akcji zostaną przekazane Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego (Oddział w Krakowie).

NAZWA WYDARZENIA: Kapele Serc
DATA: 09 kwietnia 2017 r.
GODZINA: 17.00
MIEJSCE: Nowohuckie Centrum Kultury (sala teatralna)
ORGANIZATORZY: MLZPiT „Krakowiak”, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”.
MATERIAŁY DO POBRANIA

Kapele Serc - informacja
kapele Serc - plakat

 
Info: MIĘDZYSZKOLNY LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "KRAKOWIAK"

Nawigacja

 

Dzielnica XI m. Krakowa '2017