KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek
(16.01.2017)

Po raz szesnasty Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” organizuje Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Jest to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W okresie bożonarodzeniowym do Krakowa zjeżdżają zespoły, soliści, chóry i grupy kolędnicze z całej Małopolski a także okolic. Podczas Konkursu na scenie można usłyszeć oryginalne wykonania kolęd jak również pastorałek. Często interpretacje wykonywane są w lokalnej gwarze, z towarzystwem barwnej scenerii, ludowych strojów, ciekawych instrumentów i rekwizytów.

Niejednokrotnie są to utwory bardzo dawne o wielowiekowej tradycji. Nierzadko pojawiają się także takie, które znane są tylko w naszym regionie.Całemu wydarzeniu nieodłącznie towarzyszy atmosfera przepełniona świątecznym klimatem, radością i wzajemną życzliwością uczestników Konkursu. To wszystko sprzyja zaś wymianie doświadczeń artystycznych, nawiązywaniu nowych kontaktów jak również integracji społeczności naszego regionu.

Natomiast przybyła publiczność może zapoznać się z dziedzictwem kulturalnym, jakie w sobie kryją prezentowane utwory, doświadczyć ich wartości, piękna i uroku.

Konkurs adresowany jest do przeszkoli, szkół, gimnazjów i palcówek wychowania pozaszkolnego z Małopolski i okolic. Osoby chętne do wzięcia udziału w tym wydarzeniu odsyłamy na stronę organizatora www.krakowiak.edu.pl.

Data Konkursu: 14.01.2017 r. (siedziba Zespołu, ul. Bujaka 15)
Data koncertu laureatów: 20.01.2017 r. (siedziba Zespołu, ul. Bujaka 15)
Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.01.2017 r.


MATERIAŁY DO POBRANIA

Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek - informacja
Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek - plakat

 
Info: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”

Nawigacja

 

Dzielnica XI m. Krakowa '2016