KURDWANÓW - PIASKI WIELKIE - WOLA DUCHACKA


Aktualności

Narodowa Loteria Paragonowa 
(16.01.2017)

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze informuję, iż została przedłużona do 31 marca 2017 r. Narodowa Loteria Paragonowa organizowana przez Ministerstwo Finansów. Loteria zachęca do wydawania i brania paragonów fiskalnych i tym samym uświadamia Polakom, jak dużą rolę odgrywają w uczciwym obrocie gospodarczym.

Loteria ma przekonać Polaków, że codzienne wydawanie i branie prawidłowych paragonów fiskalnych podczas zakupów, w restauracji, barze czy u fryzjera ma znaczenie nie tylko podczas reklamacji, ale także dla uczciwej konkurencji i stanu wspólnego budżetu. To przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie wydatków na oświatę, służbę zdrowia, sport, kulturę czy religię.

Większość przedsiębiorców, którzy sprzedają towary i świadczą usługi, ma obowiązek stosowania kas fiskalnych. Niestety część z nich uchyla się od tego obowiązku. Są również i tacy, którzy mimo tego, że posiadają kasę fiskalną, nie rejestrują obrotów za każdym razem.

Z drugiej strony, klientom bez paragonu dużo trudniej dochodzić swoich praw w przypadku np. wad towaru. Dlatego tak ważne jest zarówno branie, jak i wydawanie paragonów fiskalnych.

Pamiętajmy o tym, że osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na nasze bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci, są przez nich przywłaszczane.

Z drugiej – cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku grając nieuczciwie.

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze zaprasza do udziału w Narodowej Loterii Paragonowej. Zebrane paragony fiskalne należy zarejestrować na stronie Loterii Paragonowej https://loteriaparagonowa.gov.pl/, gdzie można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące Loterii.

MATERIAŁY DO POBRANIA

Narodowa Loteria Paragonowa - informacja

 
Info: Urząd Skarbowy Kraków-Podgórze

Nawigacja

 

Dzielnica XI m. Krakowa '2016